8 Şubat 2011 Salı

ipad ve Galaxy Tab'a alternatif isteyenler için: archos 101 archos 70

Media playerları ile tanıdığımız Fransız menşeli Archos bir süredir home tablet ve internet tablet isimleri altında taşınabilir tablet pc benzeri ürünler de sunuyor. Halihazırda satılmakta olan Archos 5, içinde tümleşik gps de barındıran, 500gb'a kadar depolama alanı sunan, android bazlı bir media player/internet tablet kırması cihaz olarak çok tutulmuştu. Bu başarının üzerine Archos, Froyo tabanlı üç yeni cihazı daha piyasaya sundu.

Boy sırasına göre gidersek eğer Archos 101 10.1 inç boyutlarındaki ekranıyla şu an Türkiye’de satılan en geniş ekranlı android tablet. 1 gHz. Arm Cortex A8 işlemcili cihaz, 8gb veya 16gb ssd ve sd 32gb’a kadar genişleme imkanı veren sd card yuvası ile geliyor.  Tam boy bir usb portu da içeren cihaz 3,5 mm’lik bir jack girişine ve HDMI portuna da sahip. Bluetooth 2.1 de içeren cihaz özellikle kapasitif ekranın hızlı tepkileri ile göz kamaştırıyor. Tabi ki accelerometer ile geliyor. İnternet bağlantısı ise 802.11 b/g/n protokolünü kullana wi-fi ile sağlanmış. 3G opsiyonu maalesef yok. Fakat tethering veya bluetooth yardımıyla 3g bağlantı mümkün.  Konuyla ilgili youtube’da yakaladığım bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.  Kaynak: charbax.com


ve tabi ki fotoğraflar...
Archos 70, tasarım olarak 101’e fazlasıyla benzese de daha kompakt bir yapı sunuyor. Ama her iki tabletin de incelikleri görmeye değer. 70, 101’e oranla daha küçük ve taşınabilmesi daha kolay. Ancak 7 inçlik ekran web deneyimi, oyunlar ve HD videolar için fazlasıyla yeterli. 101’e benzer şekilde arkasında stand ayağıyla birlikte geliyor. Yine 101 ile aynı işlemciyi paylaşıyor ve aynı bağlantı portlarına sahip. Aşağıda cihaza ait bir inceleme videosu ve fotoğrafları bulabilirsiniz. Videodaki aksan için de ayrıca özür dilerim. kaynak: geekanoids.co.ukHiç yorum yok:

Yorum Gönder